KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9737416
nr 973 7416
Nils Rundgren Björnjägaren
(1890-1971), Sverige
Blandteknik, 3 st, Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), signerade 1967, bladets mått: 22x35, 30x40
Nils Rundgren, Björnjägaren, född 1890, död 1971, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
4.800 kr
måndag 10 augusti 2015
kl 18:27:06
1.900 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.800 kr
2.400 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
4.400 kr
3.600 kr
3.800 kr (Budbetjänt)
4.000 kr
4.200 kr (Budbetjänt)
4.600 kr
Nils Rundgren Björnjägaren
Läs mer om Nils Rundgren Björnjägaren